PL | EN
Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego

ANIA RUSOWICZ

Anna Rusowicz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i psycholog sceny, znana przede wszystkim fanom muzyki retro. Jej twórczość nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70. Laureatka czterech Fryderyków, której dwie z czterech płyt okryły się złotem. Jej twórczość charakteryzuje lekkość i pogoda ducha, a przede wszystkim – wysoki poziom artystyczny, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Aktualnie Artystka pracuje nad nowym Albumem, który zapowiadają single „TOBIE”, „Ciebie kochać chcę”, „Co się stało z naszą miłością” i „Plan na miłość” oraz „Naiwna”. Premiera Albumu zaplanowana jest na wiosnę 2024.

TEATR CAPITOL

„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.

KAPELA MŁODA HARTA

Kapela Ludowa Młoda Harta to grupa energicznych osób zafascynowanych rodzimym folklorem Pogórza Dynowskiego. Kapela powstała w 2004 r. z inicjatywy ś.p. Andrzeja Sowy, pochodzącego z muzykalnego rodu Sowów. Repertuar kapeli to głównie kontynuacja twórczości znakomitej Kapeli Sowów z Piątkowej, ale również melodie zaczerpnięte z przebogatego folkloru muzycznego okolicznych wsi. Do najczęściej wykonywanych należą szybkie polki, skoczne oberki, sztajerki, tramelki, wolne i chodzone. Są to piękne, stare utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie, które charakteryzują się żywiołowością tempa i łatwo wpadają w ucho. Dorobek artystyczny kapeli został uwieczniony na czterech wydaniach płytowych.

KAPELA NIWIŃSKICH

Ten muzyczny kolektyw tworzą Mateusz i Agnieszka Niwińscy oraz współpracujący z nimi min. Iga Wasilewska i Jakub Mielcarek. Zespół od lat jest aktywnym uczestnikiem sceny IN CRUDO, wykonuje muzykę tradycyjną polskiej wsi, kultywując lokalne maniery i tradycyjne repertuary wybranych mikroregionów Polski. Zespół pielęgnuje rdzenny styl starej muzyki wiejskiej oraz jej brzmienie, aranżując, improwizując i ogrywając je w swoisty dla siebie sposób. Tworzą go badacze i praktycy muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennego brzmienia muzyki polskiej wsi, uczniowie wiejskich muzykantów i śpiewaczek, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej, a także muzycznych eksperymentów z pogranicza innych gatunków muzycznych.

MAŁA ORKIESTRA DANCINGOWA

Mała Orkiestra Dancingowa gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty. Dwunastoosobowy skład wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je, zachowując wierność stylowi.

ZESPÓŁ REGIONALNY Z LIPIEC REYMONTOWSKICH

Amatorski Zespół Regionalny im Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich powstał w 1932 roku jako hołd i podziękowanie mieszkańców Lipiec dla Wł. St. Reymonta – autora nagrodzonej literacką Nagrodą Nobla powieści „Chłopi”. Dziś jest jednym z najstarszych amatorskich zespołów ludowych działających w Polsce.
W 2022 roku Zespół obchodził jubileusz 90-lecia działalności artystycznej.


ORKIESTRA REPREZENTACYJNA WOT

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej funkcjonuje w strukturze Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej z siedzibą w Radomiu, powołanego Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr Z41 z dnia 4 grudnia 2023 roku.
Orkiestra skupia głównie żołnierzy OT, którzy mają wykształcenie artystyczne i mogą w ten sposób realizować swoje dodatkowe pasje w Wojskach Obrony Terytorialnej. Oprócz żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w szeregach Orkiestry znajdują się osoby pełniące zawodową służbę wojskową.

ZTL "PROMYKI"

Zespół Tańca Ludowego PROMYKI jest reprezentacyjną grupą artystyczną Gminy Wieliszew, kultywującą na scenie tańce, pieśni i obrzędy ludowe naszego kraju oraz polskie tańce narodowe. Powstał jesienią 1998 roku z inicjatywy grupy miłośników polskiego folkloru. Kierownikiem, instruktorem i choreografem zespołu jest Dariusz Skrzydlewski. W Zespole w pięciu grupach wiekowych (przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna, dorośli) tańczy prawie 150 osób z Wieliszewa i okolic. Członkowie Zespołu z dużym powodzeniem uczestniczą w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Polskiego w Formie Towarzyskiej, których są wielokrotnymi laureatami.

"MAZOWSZE" W RÓŻNYCH ODSLONACH

KONCERT KAMERALNY „Z FOLKLOREM PRZEZ ŚWIAT”

Koncert kwartetu smyczkowego, w którego skład wchodzą artyści orkiestry PZLPiT „Mazowsze”. Ze wspólnych zainteresowań folklorem i pasji do kameralistyki zrodziła się potrzeba podzielenia się nimi z publicznością. Muzycy przeprowadzą Państwa przez utwory inspirowane ogólnoświatowym folklorem — od Moniuszki przez Bartoka aż po tanga Piazzoli, z Polski przez Bałkany i Hiszpanię aż po Argentynę. Nie zabraknie także najpiękniejszych przebojów zespołu „Mazowsze” w aranżacjach muzyków z kwartetu specjalnie przygotowanych na ten koncert. Słowo o muzyce oraz prowadzenie koncertu: Magdalena Sobczyk.

KONCERT „PERŁY MAZOWSZAŃSKIEJ SCENY”

Koncert solistów, baletu, chóru i orkiestry „Mazowsza”, podczas którego widzowie powędrują z artystami przez Polskę, od Pomorza po Podhale. To doskonała okazja, by poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również pięknie wykonane i zdobione kostiumy, które dopełniają całości obrazu „Mazowsza”. Suity taneczne w choreografiach mistrza Witolda Zapały i innych twórców jedynych w swoim rodzaju układów tanecznych, dopełnią największe mazowszańskie hity. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry „Mazowsza” pod dyrekcją maestro Jacka Bonieckiego, dyrektora zespołu. Dotknijmy tego, co w „Mazowszu” najpiękniejsze!

KONCERT „W KRAINIE CZARÓW”

„W krainie czarów” to tegoroczna propozycja artystów chóru „Mazowsza”, którym przygrywać będzie band złożony z muzyków orkiestry „Mazowsza”. W niedzielę o godz. 15.00 na głównej scenie piknikowej szykuje się prawdziwa muzyczna uczta! Bohaterowie Małej Syrenki, Vaiany, Toy story, Zaplątanych, Krainy lodu, Alicji w Krainie Czarów i wiele innych postaci z bajek Disney’a, umilą nam niedzielne popołudnie. Koncert poprowadzi Szalony Kapelusznik! Świetna zabawa dla dzieci, rodziców i dziadków gwarantowana!

KONCERT „NIECH ŚWIECI SŁOŃCE”

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że finałem tegorocznego VII Rodzinnego Pikniku będzie koncert Zespołu "Mazowsze" - "Niech świeci słońce", którego gościem specjalnym będzie Anna Rusowicz. Niedzielny wieczór to będzie czas muzycznych wrażeń, łączący brzmienia największych przebojów "Mazowsza" z rockowym pazurem Ani Rusowicz. Wspólnie wprowadzimy Was w letni nastrój pełen radości i pozytywnej energii. To będzie wyśmienite zwieńczenie weekendu rodzinnych atrakcji i wspaniałej zabawy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego