Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

Zachęcamy do skorzystania z wynajmu dostępnej na terenie Karolina infrastruktury oraz do obejrzenia koncertu „Mazowsza”, jednego z największych zespołów na świecie. Proponujemy zorganizowanie w naszym obiekcie uroczystości firmowych, jubileuszy, szkoleń, warsztatów, wydarzeń okolicznościowych, spektakli dla dzieci pracowników w ramach polityki personalnej, konferencji, spotkań dotyczących działalności firmy, uroczystych wieczorów połączonych z wręczaniem nagród pracownikom, czy wydarzeń z zaprzyjaźnionymi klientami. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele koncertów i spektakli adresowanych do wszystkich grup wiekowych, które uatrakcyjnią ważne dla Państwa wydarzenia.

To, czego potrzebujesz

Wizyta w Karolinie, dostosowana do indywidualnych potrzeb, to niezapomniane przeżycie, podczas którego na Gości czekają:

• spektakle i koncerty w Sali Widowiskowej, zwiedzanie zakulisowe siedziby „Mazowsza”,
• koncerty w Sali Kameralnej,
• zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”,
• warsztaty (taneczne, wokalne, rękodzielnicze),
• prelekcje (spotkania wokół tematyki folkloru),
• spotkania z historią w tle (pokazy filmów i zdjęć z tras koncertowych, spotkania z członkami zespołu),
• spacery tematyczne po parku.

Sala Widowiskowa

Nasza Sala Widowiskowa jest jedną z najnowocześniejszych sal koncertowych w Europie. Wyposażona została w 540 miejsc, z możliwością powiększenia widowni do 600 osób. Unikalna konstrukcja widowni pozwala na dowolną aranżację sali o powierzchni 1100 m², z usunięciem wszystkich foteli i miejsc siedzących włącznie.

Co nas wyróżnia:
• scena o powierzchni ok. 270 m², wysokości 13 m, 16 m głębokości i 17 m szerokości,
• możliwość dowolnej konfiguracji przestrzeni za pomocą ruchomej ściany dzielącej,
• bogate zaplecze multimedialne.

Foyer

Przestrzeń dwupoziomowego foyer to dodatkowe 850 m² do wykorzystania według indywidualnych potrzeb. Wraz z tarasem tworzy idealne warunki do realizacji uroczystych przyjęć po konferencjach lub wydarzeniach artystycznych. Służy również do organizacji wystaw, pokazów mody, małych koncertów oraz różnego rodzaju spotkań.
W ramach artystycznej części wydarzenia zapraszamy do zapoznania się z repertuarem zespołu. Do każdego eventu podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie wykreować część artystyczną dobierając ją do charakteru wydarzenia.

W repertuarze:

Kalejdoskop Barw Polski
Nie zna „Mazowsza”, kto nie widział koncertu „Kalejdoskop Barw Polski”. To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. Nic tak jak „Kalejdoskop Barw Polski” nie oddaje istoty „Mazowsza”.
Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale
Przedstawienie muzyczne w oparciu o operę Wojciecha Bogusławskiego zostało wystawione przez „Mazowsze” z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia zespołu. Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego i mimo swojego „wieku” wciąż wydaje się bardzo aktualna.
Betlejem Polskie
„Betlejem Polskie" to przedstawienie, w którym bierze udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Nawiązując do najwspanialszych kart naszej historii, powstał nie tylko barwny, patriotyczny fresk narodowych losów, lecz przede wszystkim rozśpiewane i roztańczone widowisko.
Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała
Zapraszamy najmłodszych widzów w magiczną podróż! Wraz z bohaterami poznamy niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty, zwyczaje i tradycje.
Fantazja polska - polskie tańce narodowe
Bohaterami naszej teatralnej „Fantazji” są dzieci, które podczas lekcji poznają polskie tańce narodowe. Ich przewodnikiem jest niezwykła nauczycielka: skrzypaczka-wirtuoz. Podczas kolejnych scen-obrazów wywoływane są nie tylko poszczególne tańce, ale także utwory instrumentalne i wokalne polskich kompozytorów, dla których nasz rodzimy folklor stanowił twórczą inspirację.
Romanca à la kujawiak
Spektakl, w którym edukacyjne treści zostały dyskretnie wplecione w dynamiczną opowieść o dwójce młodych ludzi. Historię, pochodzenie oraz formę pięciu polskich tańców narodowych poznajemy, będąc świadkami inscenizowanych prób grupy tancerzy oraz ich efektownych prezentacji w wykonaniu Baletu i Orkiestry PZLPiT „Mazowsze”.
Kolory
W roztańczonej, rozśpiewanej i dowcipnej opowieści całkiem serio zadajemy ważne pytania. Dlaczego tak dobrze czujemy się, gdy wszyscy wokół nas są tacy sami? Naprawdę trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej?
Polskie kolędy
Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez kolęd w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Całe pokolenia Polaków przywykły, że w tym najpiękniejszym czasie w roku rozbrzmiewają one z głośników radiowych i telewizyjnych. Ale chyba najpiękniej i najpełniej brzmią na żywo, podczas koncertów kolęd i pastorałek.
Pieśni patriotyczne
„Mazowszu” bliska jest Polska, dlatego koncertu pieśni patriotycznych nie mogło zabraknąć wśród naszych najpopularniejszych wydarzeń. Towarzyszy on świętom o charakterze narodowym czy patriotycznym, ale także doskonale wpisuje się w małe, kameralne wnętrza sal i kościołów.
Muzyka sakralna
Wysokiej klasy soliści i śpiewacy, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej „Mazowsza”, mogą zarówno zagrać pełny koncert, jak i zapewnić doskonałą oprawę muzyczną mszy świętych
Mazowsze Symfonicznie
Orkiestra symfoniczna Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze" prezentuje koncerty, obejmujące dzieła mistrzów światowej klasyki. Koncerty symfoniczne to od kilku lat stała pozycja repertuarowa zespołu.

Kontakt

Dział Organizacji Widowni
tel. 605 501 705 | +48 22 20 88 200
e-mail: rezerwacja@mazowsze.waw.pl

Dojazd do Karolina

samochodem

40 min (z centrum Warszawy)
28 km
Karolin w Otrębusach jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą oraz okolicznymi miejscowościami. W pobliżu znajdują się trasy S8 i S7 oraz autostrada A2, przy skrzyżowaniu dróg 719 i 720.
Ułatwieniem dla podróżujących własnym samochodem są niewątpliwie duże parkingi: przed siedzibą główną „Mazowsza” i hotelem oraz wydzielone miejsca parkingowe wzdłuż drogi dojazdowej do siedziby zespołu.

z lotniska

25 min (z lotniska Chopina w Warszawie)
27 km
Z Lotniska Chopina w Warszawie istnieje możliwość dogodnego dojazdu samochodem (ok. 25 min). Jest również możliwość dojazdu pociągiem - w takim wypadku należy dojechać do Warszawy Szybką Koleją Miejską (linia S2) a następnie przesiąść się do Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

WKD

36 min (ze stacji WKD Warszawa Śródmieście do stacji WKD Otrębusy)
800 m ze stacji WKD Otrębusy do siedziby zespołu
Bilet na koncert lub spektakl zespołu „Mazowsze” (wystawiony w kasie zespołu „Mazowsze”), odbywający się w Sali Widowiskowej, uprawnia do bezpłatnego przejazdu pociągiem WKD na koncert/ spektakl, z miejsca zamieszkania do Otrębusów i z powrotem. Promocja ważna jest na dwie godziny przed i po przedstawieniu. Podczas kontroli biletowej należy okazać bilet na koncert/ spektakl.