Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

Od kilku lat zespół „Mazowsze” rozszerza swoją ofertę repertuarową o spektakle edukacyjne. Adresowane do dzieci i młodzieży widowiska wpisują się w podstawę programową szkół podstawowych i średnich. W sposób przystępny, sugestywny, a przy tym niezwykle atrakcyjny przedstawiają polskie tańce narodowe, a także przybliżają kulturę narodową Polski w jej regionalnych odmianach. Zaletą spektakli edukacyjnych jest niewątpliwie ich skondensowana, zwarta forma oraz nowoczesny sposób przedstawienia zagadnień z pogranicza kultury ludowej i narodowej, trafiających do odbiorców w każdym wieku. Dodając do tego feerię barw mazowszańskich kostiumów, profesjonalny taniec i śpiew, a także znakomitą grę orkiestry (zawsze na żywo), każdy spektakl staje się niezwykłą podróżą przez kulturę i pozostawia niezapomniane wrażenia.

Dzień w siedzibie zespołu „Mazowsze”

W Karolinie nie ma miejsca na nudę, a na naszych gości czeka szereg atrakcji. Zapraszamy na koncerty, spektakle, warsztaty (taneczne, wokalne, rękodzielnicze) oraz zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Na terenie parku znajduje się plac zabaw oraz ścieżki dydaktyczne: przyrodnicza i historyczna. Na miejscu można również skorzystać z bogatej oferty kulinarnej, a dla grup zorganizowanych zamówić wyżywienie.

Spektakle edukacyjne

Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale
Przedstawienie muzyczne w oparciu o operę Wojciecha Bogusławskiego zostało wystawione przez „Mazowsze” z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia zespołu. Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego i mimo swojego „wieku” wciąż wydaje się bardzo aktualna.
Czytaj więcej
Betlejem Polskie
„Betlejem Polskie" to przedstawienie, w którym bierze udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Nawiązując do najwspanialszych kart naszej historii, powstał nie tylko barwny, patriotyczny fresk narodowych losów, lecz przede wszystkim rozśpiewane i roztańczone widowisko.
Czytaj więcej
Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała
Zapraszamy najmłodszych widzów w magiczną podróż! Wraz z bohaterami poznamy niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty, zwyczaje i tradycje.
Czytaj więcej
Fantazja polska - polskie tańce narodowe
Bohaterami naszej teatralnej „Fantazji” są dzieci, które podczas lekcji poznają polskie tańce narodowe. Ich przewodnikiem jest niezwykła nauczycielka: skrzypaczka-wirtuoz. Podczas kolejnych scen-obrazów wywoływane są nie tylko poszczególne tańce, ale także utwory instrumentalne i wokalne polskich kompozytorów, dla których nasz rodzimy folklor stanowił twórczą inspirację.
Czytaj więcej
Romanca à la kujawiak
Spektakl, w którym edukacyjne treści zostały dyskretnie wplecione w dynamiczną opowieść o dwójce młodych ludzi. Historię, pochodzenie oraz formę pięciu polskich tańców narodowych poznajemy, będąc świadkami inscenizowanych prób grupy tancerzy oraz ich efektownych prezentacji w wykonaniu Baletu i Orkiestry PZLPiT „Mazowsze”.
Czytaj więcej
Kolory
W roztańczonej, rozśpiewanej i dowcipnej opowieści całkiem serio zadajemy ważne pytania. Dlaczego tak dobrze czujemy się, gdy wszyscy wokół nas są tacy sami? Naprawdę trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej?
Czytaj więcej

Kulturalna szkoła na Mazowszu

Mamy przyjemność poinformować, że program „Kulturalna szkoła na Mazowszu” będzie obowiązywał również w 2024 r. W programie biorą udział zorganizowane grupy szkolne z województwa mazowieckiego. Mogą one skorzystać z oferty wybranej instytucji kultury, w preferencyjnej cenie biletu - 1 zł brutto od jednego uczestnika. Wnioski należy składać w formie papierowej lub elektronicznej bezpośrednio do instytucji kultury.

Kontakt

Dział Organizacji Widowni
tel: +48 22 208 82 00 / +48 22 208 82 01
e-mail: rezerwacja@mazowsze.waw.pl

Dojazd do Karolina

samochodem

40 min (z centrum Warszawy)
28 km
Karolin w Otrębusach jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą oraz okolicznymi miejscowościami. W pobliżu znajdują się trasy S8 i S7 oraz autostrada A2, przy skrzyżowaniu dróg 719 i 720.
Ułatwieniem dla podróżujących własnym samochodem są niewątpliwie duże parkingi: przed siedzibą główną „Mazowsza” i hotelem oraz wydzielone miejsca parkingowe wzdłuż drogi dojazdowej do siedziby zespołu.

z lotniska

25 min (z lotniska Chopina w Warszawie)
27 km
Z Lotniska Chopina w Warszawie istnieje możliwość dogodnego dojazdu samochodem (ok. 25 min). Jest również możliwość dojazdu pociągiem - w takim wypadku należy dojechać do Warszawy Szybką Koleją Miejską (linia S2) a następnie przesiąść się do Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

WKD

36 min (ze stacji WKD Warszawa Śródmieście do stacji WKD Otrębusy)
800 m ze stacji WKD Otrębusy do siedziby zespołu
Bilet na koncert lub spektakl zespołu „Mazowsze” (wystawiony w kasie zespołu „Mazowsze”), odbywający się w Sali Widowiskowej, uprawnia do bezpłatnego przejazdu pociągiem WKD na koncert/ spektakl, z miejsca zamieszkania do Otrębusów i z powrotem. Promocja ważna jest na dwie godziny przed i po przedstawieniu. Podczas kontroli biletowej należy okazać bilet na koncert/ spektakl.