Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

Gościniec „Mazowsze”

Obiekt znajduje się na terenie 12-hektarowego zabytkowego parku w Karolinie należącego do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach.
Baza noclegowa oferuje 100 miejsc w pokojach jedno i dwuosobowych oraz apartamentach.
Zapraszamy do kontaktu:
mail: gosciniec@mazowsze.waw.pl
tel: 22 208 84 44

Restauracja

Dotychczas nasza Restauracja zarządzana była przez zewnętrznych operatorów. Ale „Mazowsze” zawsze dążyło do tego, by zająć się nią według własnego pomysłu, dopełnić działalność zespołu również w ten sposób. I w końcu przyszedł ten czas. Od teraz Restauracja i wszystko co w niej znajdziecie, będzie autorskim projektem naszego zespołu. Odkryjecie w niej potrawy regionalne z różnych stron Polski, tak zróżnicowane, jak repertuar „Mazowsza”. Spróbujecie kuchni kaszubskiej, podhalańskiej, wielkopolskiej czy lubelskiej, a przede wszystkim szerokiej gamy potraw mazowieckich. Odnajdziecie tu duszę polskiej kultury w jej regionalnych odmianach. Tworzymy dla Was miejsce wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, oparte na naturalnych produktach, układających się w kalejdoskop smaków, zatrudniamy najlepszych kucharzy, którzy sprostają nawet najbardziej wymagającym podniebieniom. Znajdziecie tu kwintesencję tradycyjnej polskiej kuchni, a każda potrawa przywoła najlepsze wspomnienia domowych obiadów, w pięknym anturażu, przy dźwiękach muzyki zespołu „Mazowsze”.
Restauracja jest już otwarta. Zapraszamy w godzinach od 12.00 do 20.00 (poniedziałek-czwartek) oraz od 12.00 do 22.00 (piątek-niedziela).

Kontakt tel.: 22 20 884 45

Dojazd do Karolina

samochodem

40 min (z centrum Warszawy)
28 km
Karolin w Otrębusach jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą oraz okolicznymi miejscowościami. W pobliżu znajdują się trasy S8 i S7 oraz autostrada A2, przy skrzyżowaniu dróg 719 i 720.
Ułatwieniem dla podróżujących własnym samochodem są niewątpliwie duże parkingi: przed siedzibą główną „Mazowsza” i hotelem oraz wydzielone miejsca parkingowe wzdłuż drogi dojazdowej do siedziby zespołu.

z lotniska

25 min (z lotniska Chopina w Warszawie)
27 km
Z Lotniska Chopina w Warszawie istnieje możliwość dogodnego dojazdu samochodem (ok. 25 min). Jest również możliwość dojazdu pociągiem - w takim wypadku należy dojechać do Warszawy Szybką Koleją Miejską (linia S2) a następnie przesiąść się do Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

WKD

36 min (ze stacji WKD Warszawa Śródmieście do stacji WKD Otrębusy)
800 m ze stacji WKD Otrębusy do siedziby zespołu
Bilet na koncert lub spektakl zespołu „Mazowsze” (wystawiony w kasie zespołu „Mazowsze”), odbywający się w Sali Widowiskowej, uprawnia do bezpłatnego przejazdu pociągiem WKD na koncert/ spektakl, z miejsca zamieszkania do Otrębusów i z powrotem. Promocja ważna jest na dwie godziny przed i po przedstawieniu. Podczas kontroli biletowej należy okazać bilet na koncert/ spektakl.