Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

„Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty „Mazowsza” były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. Dotychczas widziało nas ponad 27 mln widzów, przejechaliśmy 2,3 mln km! Odwiedziliśmy 210 miejscowości w Polsce i 51 krajów świata, a prezentując pieśni ludowe i tańce narodowe zyskaliśmy popularność i miano Ambasadora Polskiej Kultury.
Kalejdoskop Barw Polski
Nie zna „Mazowsza”, kto nie widział koncertu „Kalejdoskop Barw Polski”. To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. Nic tak jak „Kalejdoskop Barw Polski” nie oddaje istoty „Mazowsza”.
Koncerty
Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale
Przedstawienie muzyczne w oparciu o operę Wojciecha Bogusławskiego zostało wystawione przez „Mazowsze” z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia zespołu. Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego i mimo swojego „wieku” wciąż wydaje się bardzo aktualna.
Spektakle
Betlejem Polskie
„Betlejem Polskie" to przedstawienie, w którym bierze udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Nawiązując do najwspanialszych kart naszej historii, powstał nie tylko barwny, patriotyczny fresk narodowych losów, lecz przede wszystkim rozśpiewane i roztańczone widowisko.
Spektakle
Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała
Zapraszamy najmłodszych widzów w magiczną podróż! Wraz z bohaterami poznamy niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty, zwyczaje i tradycje.
Spektakle
Fantazja polska - polskie tańce narodowe
Bohaterami naszej teatralnej „Fantazji” są dzieci, które podczas lekcji poznają polskie tańce narodowe. Ich przewodnikiem jest niezwykła nauczycielka: skrzypaczka-wirtuoz. Podczas kolejnych scen-obrazów wywoływane są nie tylko poszczególne tańce, ale także utwory instrumentalne i wokalne polskich kompozytorów, dla których nasz rodzimy folklor stanowił twórczą inspirację.
Spektakle
Romanca à la kujawiak
Spektakl, w którym edukacyjne treści zostały dyskretnie wplecione w dynamiczną opowieść o dwójce młodych ludzi. Historię, pochodzenie oraz formę pięciu polskich tańców narodowych poznajemy, będąc świadkami inscenizowanych prób grupy tancerzy oraz ich efektownych prezentacji w wykonaniu Baletu i Orkiestry PZLPiT „Mazowsze”.
Spektakle
Kolory
W roztańczonej, rozśpiewanej i dowcipnej opowieści całkiem serio zadajemy ważne pytania. Dlaczego tak dobrze czujemy się, gdy wszyscy wokół nas są tacy sami? Naprawdę trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej?
Spektakle
Polskie kolędy
Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez kolęd w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Całe pokolenia Polaków przywykły, że w tym najpiękniejszym czasie w roku rozbrzmiewają one z głośników radiowych i telewizyjnych. Ale chyba najpiękniej i najpełniej brzmią na żywo, podczas koncertów kolęd i pastorałek.
Koncerty
Pieśni patriotyczne
„Mazowszu” bliska jest Polska, dlatego koncertu pieśni patriotycznych nie mogło zabraknąć wśród naszych najpopularniejszych wydarzeń. Towarzyszy on świętom o charakterze narodowym czy patriotycznym, ale także doskonale wpisuje się w małe, kameralne wnętrza sal i kościołów.
Koncerty
Muzyka sakralna
Wysokiej klasy soliści i śpiewacy, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej „Mazowsza”, mogą zarówno zagrać pełny koncert, jak i zapewnić doskonałą oprawę muzyczną mszy świętych
Koncerty
Mazowsze Symfonicznie
Orkiestra symfoniczna Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze" prezentuje koncerty, obejmujące dzieła mistrzów światowej klasyki. Koncerty symfoniczne to od kilku lat stała pozycja repertuarowa zespołu.
Koncerty symfoniczne