Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, u źródeł swego powstania, był odpowiedzią na reakcje publiczności, która podczas każdego koncertu „Mazowsza” śpiewała i nuciła mazowszańskie piosenki. Delikatny szmer z widowni towarzyszył „Mazowszu” od zawsze. Publiczność śpiewała nie tylko znane powszechnie hity, ale również te mniej znane i rzadziej śpiewane piosenki. Powstał zatem pomysł, aby to śpiewanie usystematyzować i rozpowszechnić w formule Konkursu. – Można powiedzieć, że pomysłodawcą Konkursu byli odbiorcy tego, co „Mazowsze” robi od ponad 70. lat - mówi Jacek Boniecki, dyrektor zespołu. – Zachowanie publiczności skłoniło nas do refleksji, że skoro widzowie tak dobrze znają ten repertuar, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego nie zaprosić do wspólnego śpiewania w konkursie?
III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka przeszedł do historii.
Na scenie Sali Widowiskowej zespołu "Mazowsze", podczas uroczystej Gali Finałowej prowadzonej przez Pawła Pochwałę, zaprezentowali się laureaci 3 etapu. A było ich aż piętnastu. I to właśnie podczas Gali Finalowej okazało się, jakie miejsca przypadły w udziale poszczególnym uczestnikom Konkursu. Nagrody laureatom wręczyli Jacek Boniecki, dyrektor i dyrygent zespołu "Mazowsze" oraz Anna Maria Jopek, wokalistka, córka patrona Konkursu.

Wyniki konkursowych zmagań:

I kategoria 8-14 lat
Wyróżnienie: Ewelina Skóra
III miejsce: Dominik Kałdon
II miejsce: Anna Zydlewska, Magdalena Myszewska
I miejsce: Małgorzata Pilzak, Paweł Piotrowski

II kategoria 15-19 lat
Wyróżnienie: Maryna Misiejuk, Oliwia Głód, Małgorzata Szybisty
III miejsce: Anna Prałat, Gabriela Woźniak
II miejsce: Hanna Tomiczek
I miejsce: nie przyznano

III kategoria 20-25 lat
Wyróżnienie: Natalia Mikołajek, Maja Murmiłło, Urszula Giers, Zuzanna Wołk
III miejsce: nie przyznano
II miejsce: nie przyznano
I miejsce: Monika Piecka

IV kategoria 26+
Wyróżnienie: Monika Sokołowska, Karolina Borodziuk
III miejsce: Joanna Ozga, Adam Tomaszewski, Paulina Gocałek
II miejsce: Natalia Łęt, Michał Steciak
I miejsce: Betty Ibata

Swoją nagrodę przyznała także Publiczność, głosując podczas przerwy na wybranego wykonawcę, a jej laureatem został Michał Steciak, wykonując piosenkę "Furman".

Zadanie III OKW im. Stanisława Jopka jest dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego