Serwis wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Czego szukasz?

Centrum Konferencyjne „Mazowsze”

Centrum Konferencyjne „Mazowsze” znajduje się na terenie 12-hektarowego zabytkowego parku w Karolinie należącego do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach.
Hotel oferuje 100 miejsc noclegowych w pokojach jedno i dwuosobowych oraz apartamentach.
Zapraszamy do kontaktu: ckm@mazowsze.waw.pl

Karczma „Mazowsze”

Dotychczas nasza Karczma zarządzana była przez zewnętrznych operatorów. Ale „Mazowsze” zawsze dążyło do tego, by zająć się nią według własnego pomysłu, dopełnić działalność zespołu również w ten sposób. I w końcu przyszedł ten czas. Od teraz Karczma i wszystko co w niej znajdziecie, będzie autorskim projektem naszego zespołu. Odkryjecie w niej potrawy regionalne z różnych stron Polski, tak zróżnicowane, jak repertuar „Mazowsza”. Spróbujecie kuchni kaszubskiej, podhalańskiej, wielkopolskiej czy lubelskiej, a przede wszystkim szerokiej gamy potraw mazowieckich. Odnajdziecie tu duszę polskiej kultury w jej regionalnych odmianach. Tworzymy dla Was miejsce wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, oparte na naturalnych produktach, układających się w kalejdoskop smaków, zatrudniamy najlepszych kucharzy, którzy sprostają nawet najbardziej wymagającym podniebieniom. Znajdziecie tu kwintesencję tradycyjnej polskiej kuchni, a każda potrawa przywoła najlepsze wspomnienia domowych obiadów, w pięknym anturażu, przy dźwiękach muzyki zespołu „Mazowsze”. O otwarciu Karczmy poinformujemy już wkrótce.

Dojazd do Karolina

samochodem

40 min (z centrum Warszawy)
28 km
Karolin w Otrębusach jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą oraz okolicznymi miejscowościami. W pobliżu znajdują się trasy S8 i S7 oraz autostrada A2, przy skrzyżowaniu dróg 719 i 720.
Ułatwieniem dla podróżujących własnym samochodem są niewątpliwie duże parkingi: przed siedzibą główną „Mazowsza” i hotelem oraz wydzielone miejsca parkingowe wzdłuż drogi dojazdowej do siedziby zespołu.

z lotniska

25 min (z lotniska Chopina w Warszawie)
27 km
Z Lotniska Chopina w Warszawie istnieje możliwość dogodnego dojazdu samochodem (ok. 25 min). Jest również możliwość dojazdu pociągiem - w takim wypadku należy dojechać do Warszawy Szybką Koleją Miejską (linia S2) a następnie przesiąść się do Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

WKD

36 min (ze stacji WKD Warszawa Śródmieście do stacji WKD Otrębusy)
800 m ze stacji WKD Otrębusy do siedziby zespołu
Bilet na koncert lub spektakl zespołu „Mazowsze” (wystawiony w kasie zespołu „Mazowsze”), odbywający się w Sali Widowiskowej, uprawnia do bezpłatnego przejazdu pociągiem WKD na koncert/ spektakl, z miejsca zamieszkania do Otrębusów i z powrotem. Promocja ważna jest na dwie godziny przed i po przedstawieniu. Podczas kontroli biletowej należy okazać bilet na koncert/ spektakl.