PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Edukacja Rity 02/12/2012 - 02/12/2012

Edukacja Rity

 

Edukacja Rity

 

Występują: Małgorzata Socha

Piotr Fronczewski

Dzieli ich niemal wszystko. On – uniwersytecki profesor, alkoholik. Ona – żądna wiedzy, ambitna fryzjerka. A jednak…

Kultowa sztuka angielskiego autora Willy Russella – „Edukacja Rity”, w adaptacji wybitnego reżysera teatralnego i filmowego Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia Małgorzata Socha, a w roli uniwersyteckiego profesora znakomity Piotr Fronczewski.

W Teatrze 6.piętro duet ten będziemy mogli podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni Franka, uniwersyteckiego profesora – alkoholika i Rity, jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko – pochodzenie, status społeczny i wykształcenie, ale szybko okazuje się, że zarówno Rita, jak i Frank, mają sobie wiele do zaoferowania, a ich relacje stają się źródłem wiary w siebie i siły do pokonania przeciwności losu.

Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w interpretacji Macieja Wojtyszki i wykonaniu doborowej obsady aktorskiej staje się mądrą i zabawną przypowieścią o odwiecznych ludzkich pragnieniach wiary w drugiego człowieka; potrzeby zrozumienia i akceptacji oraz możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeszkodom.

 

Teatr 6. Piętro

PKiN, Plac Defilad 1

00-901 Warszawa

teatr6pietro.pl

 Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego