PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Wesoła Wdówka 01/12/2012 - 01/12/2012

Wesoła Wdówka

Wesoła wdówka

 

Reżyser Andrzej Strzelecki

Kierownictwo muzyczne

Sławomir Chrzanowski

ChoreografiaAgnieszka Brańska

KostiumyTatiana Kwiatkowska

ScenografiaMarek Chowaniec

W roli barona Mirko Zeta - Krzysztof Tyniec

W roli NiegusaBohdan Łazuka

 

 

 „Wesoła wdówka” Franza Lehára to jedno z najpopularniejszych dzieł literatury operetkowej, od światowej prapremiery (1905, Wiedeń) -  grywane na wszystkich scenach muzycznych świata, wielokrotnie przenoszone także na srebrny ekran.
Hanna Glawari, córka ubogiego dzierżawcy, wychodzi za mąż za bajecznie bogatego bankiera księstwa Pontevedry. Bankier umiera 8 dni po ślubie, a ona jest młoda, piękna, bogata i wolna... Po śmierci męża opuszcza ojczyznę, by zamieszkać w Paryżu, jak głosi plotka z zamiarem powtórnego zamążpójścia, co wywołuje spore emocje. Wdowa odziedziczyła po mężu niezłą sumkę. Ślub z Francuzem mógłby poważnie nadwerężyć nie najlepszą sytuację finansową księstwa Pontevedro. Miliony muszą pozostać w kraju, dlatego Hannę trzeba wyswatać z rodakiem. Zostają podjęte stosowne kroki. W sprawę zamieszane jest paryskie przedstawicielstwo dyplomatyczne Pontevedry, gdzie odbywa się wielkie przyjęcie z okazji urodzin księcia. Z uwagi na sumę, o jaką toczy się gra, Hanna staje się obiektem szczególnych względów wszystkich panów. Jednak tylko dwaj mają poważne szanse - Camille de Rossillon oraz dawna miłość Hanny – lekkoduch i kobieciarz hrabia Daniło.
Atutem spektaklu, oprócz cudownej muzyki  (Pieśń Wilii, Wieczorem jest Maxim, Usta milczą, dusza śpiewa) oraz dowcipnego, pełnego  zaskakujących zwrotów akcji libretta jest oryginalna koncepcja realizacyjna  Andrzeja Strzeleckiego, barwne sceny baletowe oraz udział nie tylko gwiazd polskiej wokalistyki, ale także sceny dramatycznej.

 

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

ul. Kolumbijska 3

01-991 Warszawa

 

mtmteatr.eu

 Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego