PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Walentynki w "Mazowszu" 16/02/2010

Choć święto przywędrowało do Polski kilkanaście lat temu i przyjęło się bardzo szybko, zwłaszcza wśród młodzieży. Święty Walenty był u nas od zawsze, lecz nie zajmował się „miłością" - był patronem chorych (stąd staropolskie przysłowie „Święty Walek tych powali, co patronem go nie zwali"). Ale 14 dzień lutego znany jest w Europie już od czasów „Hamleta" („Dzień dobry, dziś Święty Walenty/ dopiero co świtać zaczyna/ młodzieniec snem leży ujęty, a hoża doń puka dziewczyna./ Podskoczył młodzieniec, wdział szaty/, drzwi rozwarł przed swoją jedyną/ i weszła dziewczyna do chaty/ lecz z chaty nie wyszła dziewczyną(...)").

Pączki od Bliklego i inne wypieki trafiły przez żołądek prosto do serc. Walentynkowa scenografia (na środku dolnego foyer pod ścianą stał kominek, a nad nim wisiały portrety Miry i Tadeusza) i finałowa piosenka „All You need is love" z repertuaru Beatlesów dopełniły efektu zauroczenia. Po koncercie panowała więc gorąca atmosfera. Błysk fleszy i balonowe serca powodowały uśmiech na każdej twarzy, zwłaszcza, że byli i tacy, którym szczęście dopisało tego wieczoru, bo wracali do domu z nagrodami walentynkowej loterii.

W programie pojawiły się specjalne miłosne niespodzianki, ale także przedpremierowy pokaz „Zabaw i tańców z Przeworska".

Zakochać się w „Mazowszu" jest łatwo, trudniej się odkochać...

 Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego