PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

O naszych ostatnich koncertach 09/12/2009

O naszych ostatnich koncertach

Z okazji Barbórki zostaliśmy zaproszeni do Kopalni Soli w Kłodawie. Było to nie lada przedsięwzięcie, gdyż koncerty w grotach solnych odbywają się bardzo rzadko – my byliśmy pierwszy raz, lecz w historii 60-letniej kopalni był to czwarty koncert pod ziemią.  
Spotkaliśmy się z górnikami z okazji ich święta, ale przecież dla „solnikowców” ważniejsza jest Św.Kinga niż Barbara. W Kłodawie wszędzie czuć Jej obecność, a zwyczajowe „Szczęść Boże” na powitanie dodaje rangi trudom pracy. Zafundowano nam ekspresowe zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej oraz kilkugodzinną inhalację jodem. Dla zmęczonych dróg oddechowych artystów było to niezapomniane przeżycie (większe niż zjazd windą w 14kg kostiumach łowickich z prędkością 6m/s).
Główne uroczystości obchodów Dnia Górnika połączone z obchodami 60-lecia firmy rozpoczęły się już dzień wcześniej i to dosyć „hucznie”. O godz. 7.30 Kłodawska Orkiestra Górnicza SOLANIE dała koncert przed Hotelem DOM GÓRNIKA na byłym Osiedlu Górniczym, a Mszę Świętą w intencji spokojnej i bezpiecznej pracy celebrował Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering.
       W komorze KSR 24 Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej rozpoczęła się pierwsza w historii firmy uroczysta akademia barbórkowa, w której udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych i samorządowych, a po akademii wystąpił nasz chór i orkiestra. 
Jak to przy jubileuszach – nadszedł czas na podsumowania. Nie było czego się wstydzić. W dobie kryzysu kopalnia zamknie rok z dodatnim wynikiem finansowym, bo jest największym producentem soli drogowej w kraju. Dzięki niej drogowcy łatwiej walczą z przeciwnościami zimy, a my docieramy z programem kolędowym w najtrudniejsze nieraz miejsca.
Barbórkowa gala to także czas wyróżnień pracowników, czas podziękowań i życzeń.
Dołączyliśmy się do nich z tą większą ochotą, że jesteśmy o rok starsi...
Następnego dnia (5. grudnia) graliśmy w Koninie. Ponowne spotkania są dla nas trudniejszym wyzwaniem – chcemy pokazać się z lepszej strony, z nieco innym programem. Był to już 22. koncert w Koninie (ostatni w 2005), a patronat honorowy nad nim objął prezydent miasta, Kazimierz Pałasz. W podziękowaniu dostaliśmy kosz kwiatów. 


Z okazji Barbórki zostaliśmy zaproszeni do Kopalni Soli w Kłodawie. Było to nie lada przedsięwzięcie, gdyż koncerty w grotach solnych odbywają się bardzo rzadko - my byliśmy pierwszy raz, lecz w historii 60-letniej kopalni był to czwarty koncert pod ziemią.
Spotkaliśmy się z górnikami z okazji ich święta, ale przecież dla „solnikowców" ważniejsza jest Św.Kinga niż Barbara. W Kłodawie wszędzie czuć Jej obecność, a zwyczajowe „Szczęść Boże" na powitanie dodaje rangi trudom pracy. Zafundowano nam ekspresowe zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej oraz kilkugodzinną inhalację jodem. Dla zmęczonych dróg oddechowych artystów było to niezapomniane przeżycie (większe niż zjazd windą w 14kg kostiumach łowickich z prędkością 6m/s).
Główne uroczystości obchodów Dnia Górnika połączone z obchodami 60-lecia firmy rozpoczęły się już dzień wcześniej i to dosyć „hucznie". O godz. 7.30 Kłodawska Orkiestra Górnicza SOLANIE dała koncert przed Hotelem DOM GÓRNIKA na byłym Osiedlu Górniczym, a Mszę Świętą w intencji spokojnej i bezpiecznej pracy celebrował Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering.
W komorze KSR 24 Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej rozpoczęła się pierwsza w historii firmy uroczysta akademia barbórkowa, w której udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych i samorządowych, a po akademii wystąpił nasz chór i orkiestra.
Jak to przy jubileuszach - nadszedł czas na podsumowania. Nie było czego się wstydzić. W dobie kryzysu kopalnia zamknie rok z dodatnim wynikiem finansowym, bo jest największym producentem soli drogowej w kraju. Dzięki niej drogowcy łatwiej walczą z przeciwnościami zimy, a my docieramy z programem kolędowym w najtrudniejsze nieraz miejsca.
Barbórkowa gala to także czas wyróżnień pracowników, czas podziękowań i życzeń.
Dołączyliśmy się do nich z tą większą ochotą, że jesteśmy o rok starsi...
Następnego dnia (5. grudnia) graliśmy w Koninie. Ponowne spotkania są dla nas trudniejszym wyzwaniem - chcemy pokazać się z lepszej strony, z nieco innym programem. Był to już 22. koncert w Koninie (ostatni w 2005), a patronat honorowy nad nim objął prezydent miasta, Kazimierz Pałasz. W podziękowaniu dostaliśmy kosz kwiatów.Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego