PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

"Iron Maiden" później "Mazowsze" 10/12/2010

Przyszedł czas na kilka słów o logistyce tourneé. Nasz bagaż na odprawie cargo wynosił 4,5 tony (3,5 tony mniej, niż na wyjazdach po Polsce). Skrzynie z kostiumami lecą z kilkudniowym wyprzedzeniem i, niestety, wracają z kilkudniowym opóźnieniem. Z koncertu na koncert przewozi je czerwony Kenworth, prowadzony przez Mikea Fitzpatricka, który obsługiwał poprzednio trasę zespołu "Iron Maiden"!

Prawo amerykańskie gwarantuje pracownikom teatrów, w których gramy, zatrudnienie nawet przy obsłudze koncertów zagranicznych artystów. Ekipa techniczna (oświetleniowiec czy akustyk) zmienia się więc codziennie.

Przemieszczamy się dwoma białymi autokarami z logo przewoźnika - firmy "Bernard". W pierwszym kierowcą jest Brad Nowak (nie zna pochodzenia swojego nazwiska, więc prawdopodobnie Jego przodkowie przybyli do Ameryki razem z Krzysztofem Kolumbowiczem, patrz relacja z koncertu w Milwaukee), w drugim Bob Schwaderer (jego rodzina pochodzi z południowych Niemiec). Opiekę nad grupą sprawuję Clare Cannizzaro (może Włoszka?).

Nasza ekipa techniczna (kierownik techniczny i garderobiani, bez których nie odbyłby się żaden koncert, czyli: Robert Katolik, Katarzyna Klepacz, Izabella Popis, Renata Pietrzak i Rafał Orłowski), podróżuje camperem. Opiekę nad nimi sprawuje David Pinner.

W Cleveland (6. grudnia) gościliśmy na koncercie wielu uczestników warsztatów tanecznych z Youngstown, ale nie tylko. Było bardzo dużo Polonii (wieczór zakończył się polską gościnnością), ale był też nasz fan z Facebooka - Tim Stoll, który napisał trzy dni później na czacie, że spotkał wreszcie przyjaciół poznanych przez Internet, że chwile z zespołem (Tim uczestniczył też w warsztatach) rozpaliły w nim płomień do polskiej kultury ludowej. Dodał też, że gdyby należał do któregoś z polonijnych klubów, mógłby uczestniczyć w spotkaniu z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który gościł w Cleveland trzy dni po naszym koncercie) i że byłby to najlepszy weekend w Jego życiu. 
 Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego