PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Jesień Jazzowa w „Mazowszu” 15/09/2012 - 16/09/2012

Jesień  Jazzowa  w  „Mazowszu” 15-16.09.2012.

Jak co roku w siedzibie zespołu „Mazowsze”, we wrześniu, odbywa się jeden z najlepszych festiwali muzyki jazzowej w tej części regionu. VI edycja festiwalu Jazz w Mazowszu odbędzie się 15-16 września i upłynie pod znakiem stylistycznej różnorodności, jazzowych odkryć oraz spotkań z artystami młodego pokolenia aspirującymi do miana gwiazd. Niewątpliwie nowością VI edycji będą organizowane pierwszego dnia bezpłatne warsztaty jazzowe, które poprowadzą muzycy i znawcy gatunku: Krzysztof Gradziuk, Anna Gadt, Rafał Stępień. W warsztatach może wziąć udział każdy bez względu na wiek, wystarczy zapał i chęć dobrej zabawy. Zwieńczeniem całodniowych zajęć będzie wspólny występ z wybranymi uczestnikami warsztatów razem z jedenastoosobowym zespołem JAZZ CITY CHOIR  i gwiazdą wieczoru - Grzegorzem Karnasem. 

Drugi dzień festiwalu zacznie się mocnym free-funkowym brzmieniem w wykonaniu jedenastoosobowej  TRIPHONIX ORCHESTRY pod skrzydłami świetnego muzyka, kompozytora

i multiinstrumentalisty - Macieja Trifonidisa Bielawskiego. Na scenie zagra również zespół HERA,   wraz z Wacławem Zimplem klarnecistą i kompozytorem jazzowym, który w swoich kompozycjach nawiązuje do tradycyjnej muzyki sakralnej i folkloru różnych kultur. 

 

Dodatkową atrakcją tego wieczoru będzie wernisaż wystawy rzeźbiarza i malarza Kazimierza Kalkowskiego z Gdyni .          

 

Zapisy na nieodpłatne warsztaty przyjmujemy od 20 lipca do 10 września. Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach powinny wysłać zgłoszenie na adres ok@ok.brwinow.pl, w temacie wiadomości wpisując „WARSZTATY JAZZOWE  – 15.09”, a w treści swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. W przypadku grup zorganizowanych prosimy o dodatkowo o wpisanie nazwy grupy i liczby uczestników. Ilość miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji dotyczących warsztatów udziela Pani Anna Sobczak Gminny Ośrodek Kultury OKej, ul. Wilsona2, Brwinów, tel.22 729 34 15 wew.21. Koordynacja projektu: Adam Fedorowicz tel. kom. 605 465 426.

UWAGA! Szczegółowy program warsztatów znajduje się poniżej w załączniku.

 

Wstęp na koncerty festiwalowe jest biletowany.

Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie mazowsze.waw.pl, w kasie Matecznika Mazowsze oraz w zewnętrznych punktach kasowych wymienionych na stronie www.mazowsze.waw.pl

Patronat nad wydarzeniem objęli:  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Pruszkowskiego Elżbieta Smolińska, Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

 

Główny sponsor: Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.

 

Współpraca i współorganizacja:  Europejskie Centrum Folklorystyczne Matecznik Mazowsze w Otrębusach – Karolinie.

Projekt Jesieni Jazzowej w Mazowszu Adam Fedorowicz

Patronat medialny nad festiwalem sprawuje Gazeta WPR i portal WPR24.pl oraz portal Jazzarium.pl

załącznikiPodziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego