PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Pojedziemy na łów 16/11/2011

W Amfiteatrze Łazienek Królewskich w Warszawie 5 listopada odbyły się uroczyste obchody Dnia św.Huberta z udziałem Prezydenckiej Pary i "Mazowsza".

W uroczystościach z okazji święta myśliwych, leśników i jeźdźców, poza "Mazowszem", które specjalnie na ten dzień przygotowało dwie piosenki z okolicznościowym tekstem, brały udział także inne zespoły artystyczne, m.in. Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych. Głównym punktem programu był konkurs na najpiękniejszy sztandar koła łowieckiego (prezydent Komorowski udekorował sztandar Koła Łowieckiego "Trop" z Warszawy), myśliwski poczęstunek oraz pokazy ptaków drapieżnych.

W dniu św. Huberta myśliwi uczestniczą w hubertowinach - zbiorowym, uroczystym polowaniu odbywającym się z zachowaniem ceremoniałów, do których należą m.in. sygnały myśliwskie dawane za pomocą tradycyjnych łowieckich rogów. Częścią obchodów są msze święte, organizowane podczas polowania w przydrożnych kapliczkach. Obok myśliwych, biorą w nich udział również zwierzęta uczestniczące w gonitwie: psy, sokoły, konie.

Zgodnie z tradycją jeźdźcy biorą udział w gonitwie, podczas której ścigają konno "lisa", czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto zerwie ogon, wykonuje rundę honorową wokół miejsca pogoni i za rok sam ucieka jako lis.

Łowiectwo jest pasją prezydenta, jednak Bronisław Komorowski obiecał, że zamieni strzelbę na aparat fotograficzny.

Uroczystą galę i koncert prowadzili zaprzyjaźnieni z zespołem Iwona Schymalla i Krzysztof Szuster.Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego