PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Aktualności

 PRZEPRASZAMY - PODSTRONA W PRZEBUDOWIE

11/05/2006

Mazowsze w gimnazjum

19. maja delegacja artystów "Mazowsza" weźmie udział w uroczystości nadania sztandaru Gimnazjum nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie. Będzie to ważne wydarzenie zarówno dla dyrektor szkoły, pani Krystyny Kawczyńskiej, nauczycieli, rady rodziców i uczniów, ale również i dla naszego zespołu.

czytaj więcej

09/05/2006

Polski wieczór z Mazowszem

22. kwietnia, w ramach obchodów Roku Polsko-Niemieckiego 2005/2006, w Congres Centrum "Stadtgarden" w Schwäbisch Gmünd odbył się "Polski wieczór z Mazowszem".

czytaj więcej

09/05/2006

Koncerty we Francji i w Belgii

W "Karolinie" coraz intensywniej przebiegają przygotowania zespołu do tournee po Francji i Belgii, gdzie będziemy koncertowali w pierwszej dekadzie czerwca.

czytaj więcej

05/05/2006

Festiwal w Babimoście

Wiadomość o Mazowszu w Babimoście brzmiała elektryzująca. Mało kto wierzył w redakcji – pisała Mirosława Dulat, dziennikarka Gazety Wyborczej– że chodzi o TEN zespół Mazowsze (…) A jednak! Na przekór niedowiarkom – zatańczyli i zaśpiewali.

czytaj więcej

04/05/2006

Nabór do Mazowsza

27. maja w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego zostaną zorganizowane eliminacje artystyczne.

czytaj więcej

strona: 1 |   ...   | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115


Powiązane artykuły

Nasza oferta

 

 

Szanowni Państwo!
Jesteśmy firmą z tradycjami i międzynarodowym prestiżem. Działamy na rynku muzycznym od 67 lat! To właśnie jest gwarancją sukcesu artystycznego, który może stać się Państwa udziałem.
 

 Dotychczas widziało nas ponad 18 mln widzów, przejechaliśmy 2,3 mln km! Odwiedziliśmy 189 miejscowości w Polsce i 50 krajów świata, a propagując pieśni i tańce narodowe zyskaliśmy popularność i miano Ambasadora Polskiej Kultury.
 
Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych mód jesteśmy sobą. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty „Mazowsza” były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej.          
 
Nasze nowe propozycje koncertowe:
 
- Kalejdoskop Barw Polski - koncert pełnospektaklowy składający się z polskich pieśni, piosenek, tańców narodowych i regionalnych;
- Pieśni Polskie - koncert najpiękniejszych piosenek z repertuaru zespołu oraz pieśni Chopina, Moniuszki;
- Z piosenką przez świat - koncert piosenek świata
- koncerty pieśni religijnych i patriotycznych (kolędy i pastorałki, pasyjne, utwory poświęcone Janowi Pawłowi II) 
- Msza Koronacyjna KV 317 (C-dur) W.A. Mozarta
- Requiem KV 626 (d-moll) W.A. Mozarta
- Piękna nasza Polska cała - koncert edukacyjny
- Tańce narodowe - koncert edukacyjny
- Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale (reż. Andrzej Strzelecki) - widowisko muzyczne na motywach opery W.Bogusławskiego 
koncert "Gooral & Mazowsze" - projekt przygotowany na festiwal "Przystanek Woodstock 2013"
- specjalne projekty artystyczne towarzyszące innym wydarzeniom - np. konferencjom, spotkaniom, jubileuszom - połączone ze zwiedzaniem izb pamięci (do dyspozycji sala bankietowa, sala widowiskowa, restauracji, hotel o trzygwiazdkowym standardzie).
 
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
 
(prosimy o kontakt w celu przesłania szczegółowej oferty)

 

 

 

czytaj więcej

Praca

 

 

 

 

 

czytaj więcej

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego